People Can Fly zostało założone w 2002 roku i zalicza się do grona pionierów rynku gier wideo typu shooter w Europie oraz jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA.

PCF jest globalnym twórcą gier AAA

Informacje
o firmie

People Can Fly jest producentem gier: Painkiller (premiera 2004), Bulletstorm (premiera 2011) oraz Gears of War: Judgment (premiera 2013). Gry produkowane przez People Can Fly są przeznaczone na konsole Play Station, Xbox, PC oraz dostępne na platformach streamingowych.

Ponadto, People Can Fly w ramach trwającego osiem lat partnerstwa z Epic Games – globalnym producentem, wydawcą gier – współpracował przy tworzeniu gier takich jak: Gears of War, Gears of War 2, Gears of War 3, Unreal Tournament, Spyjinx i Fortnite.

Technologia produkcji gier People Can Fly bazuje na oprogramowaniu Unreal Engine – popularnym silniku gier wideo stworzonym przez Epic Games. People Can Fly jest jednym z wiodących europejskich studiów tworzących gry z wykorzystaniem Unreal Engine.

Obecnie People Can Fly, wspólnie z globalnym wydawcą Square Enix, pracuje nad największą produkcją w swojej historii – grą z gatunku shooter RPG zatytułowaną Outriders, która ukazała się 1 kwietnia 2021 r.

People Can Fly został nagrodzony w 2020 roku tytułem „Diamenty Forbesa” – jest to publikowany przez magazyn Forbes coroczny ranking firm najbardziej dynamicznie zwiększających swoją wartość.

W 2020 r. grze Outriders została poświęcona okładka i wielostronicowy artykuł największego magazynu gamingowego na świecie, „Game Informer”. W efekcie trzy kolejne tytuły zespołu People Can Fly, Bulletstorm, Gears of War: Judgment oraz Outriders, jako jedynego dewelopera w Polsce, zostały opublikowane na tytułowej stronie tego prestiżowego, amerykańskiego wydawnictwa.

Globalny
biznes
gamingowy

 • 1

  Potwierdzone sukcesami, unikalne doświadczenie w produkcji gier segmentu AAA.

 • 2

  Jeden z pionierów polskiego i europejskiego rynku gier typu shooter.

 • 3

  Producent gier rozpoznawalnych na całym świecie: Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment.

 • 4

  Międzynarodowy zespół ponad 350 specjalistów, w tym ponad 270-osobowy zespół zajmujący się produkcją gier pracujący w 7 lokalizacjach na dwóch kontynentach (Europa i Ameryka Płn.).

 • 5

  Stabilny model biznesowy oparty na współpracy z największymi na świecie wydawcami gier: Square Enix, Take-Two Interactive oraz Gearbox.

 • 6

  Perspektywiczny pipeline gier – 3 nowe tytuły klasy AAA w produkcji: Outriders (premiera 1 kwietnia 2021) oraz, 2 nowe gry, w tym jedna realizowana w nowym dla Grupy obszarze gier akcji RPG (premiery obu nowych gier planowane do końca 2024 r.)

Historia
People
Can Fly

’02

Rozpoczęcie działalności  People Can Fly

’04

Światowa premiera gry Painkiller

’07

Epic Games kupuje udziały w People Can Fly

’11

Premiera gry Bulletstorm

’12

Sebastian Wojciechowski w zarządzie PCF

’12

Epic Games jedynym wspólnikiem w PCF

’13

Premiera gry Gears of War: Judgment

’15

Wykup menadżerski od Epic Games przez Sebastiana Wojciechowskiego

’16

Umowa ze Square Enix na produkcję gry Outriders

’17

Założenie studia PCF w UK oraz spółek w USA i Kanadzie

’17

Remaster Bulletstorm – Bulletstorm: Full Clip Edition

’18

Założenie studia PCF w Rzeszowie

’19

Założenie studia PCF w Nowym Jorku

’20

Rozpoczęcie pracy nad kolejnymi grami z segmentu AAA

’20

Debiut na GPW

’21

Premiera gry Outriders

’21

Przejęcie Phosphor Games i założenie studia PCF Chicago

’21

Nabycie 100% udziałów w kanadyjskiej spółce Game On Creative, Inc.

Historia
People
Can Fly

’02

Rozpoczęcie działalności  People Can Fly

’04

Światowa premiera gry Painkiller

’07

Epic Games kupuje udziały w People Can Fly

’11

Premiera gry Bulletstorm

’12

Sebastian Wojciechowski w zarządzie PCF

’12

Epic Games jedynym wspólnikiem w PCF

’13

Premiera gry Gears of War: Judgment

’15

Wykup menadżerski od Epic Games przez Sebastiana Wojciechowskiego

’16

Umowa ze Square Enix na produkcję gry Outriders

’17

Założenie studia PCF w UK oraz spółek w USA i Kanadzie

’17

Remaster Bulletstorm – Bulletstorm: Full Clip Edition

’18

Założenie studia PCF w Rzeszowie

’19

Założenie studia PCF w Nowym Jorku

’20

Rozpoczęcie pracy nad kolejnymi grami z segmentu AAA

’20

Debiut na GPW

’21

Premiera gry Outriders

’21

Przejęcie Phosphor Games i założenie studia PCF Chicago

Aktualności

Strategia
rozwoju

Celem strategicznym Grupy jest wzmacnianie globalnej marki People Can Fly jako jednego z wiodących, niezależnych deweloperów w branży gier wideo realizujących gry w segmencie AAA. W zakresie produkowanych gier celem People Can Fly jest tworzenie ambitnych i nowatorskich gier AAA z gatunku shooter oraz gier akcji, łączących elementy RPG.

 • 1

  Produkcja trzech nowych gier z segmentu AAA we współpracy z globalnymi wydawcami

  – Outriders (shooter RPG) – premiera 1 kwietnia 2021 r. – wydawca Square Enix.
  Project Gemini (segment AAA) – planowana premiera do końca 2024 r. – wydawca Square Enix.
  Project Dagger (segment AAA, gra akcji RPG) – planowana premiera do końca 2024 r. – wydawca Take-Two Interactive.

 • 2

  Rozwój międzynarodowego zespołu Grupy

  zatrudnienie nowych deweloperów lub pozyskanie zespołów produkcyjnych w USA, Kanadzie, Wlk. Brytanii  i Polsce.
  uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo.

 • 3

  Produkcja gier w modelu self-publishing opartych na własnym IP

  – po przeprowadzeniu odpowiednich przygotowań People Can Fly planuje rozpoczęcie produkcji nowych gier w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone – w modelu self-publishing.
  – rozwój PCF Framework (własnego, unikalnego oprogramowania i narzędzi wykorzystywanych w procesie tworzenia gier).


  Szczegółowy opis strategii Grupy jest zamieszczony w prospekcie Spółki.

1
Warszawa
2
Łódź
3
Rzeszów
4
Newcastle
5
Montreal
6
New York
7
Chicago
1

Warszawa

2

Łódź

3

Rzeszów

4

Newcastle

5

Montreal

6

New York

7

Chicago

Grupa zatrudnia międzynarodowy zespół ponad 350 specjalistów, w tym ponad 270-osobowy zespół zajmujący się produkcją gier pracujący nad produkcją gier  w 5 studiach i 2 start-up studiach, zlokalizowanych w Polsce (Warszawa, Rzeszów, Łódź), Wielkiej Brytanii (Newcastle), USA (Nowy Jork, Chicago) i Kanadzie (Montreal). W skład Grupy wchodzi również kanadyjskie studio Game On. Struktura organizacyjna People Can Fly ułatwia dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie produkcji gier na całym świecie oraz daje Grupie możliwość realizacji co najmniej dwóch gier z segmentu AAA jednocześnie.

Zarząd

W skład Zarządu wchodzi jedna osoba – Prezes Zarządu, powołany na trzyletnią kadencję, która upływa z dniem 6 listopada 2022 r.

Sebastian Wojciechowski

Sebastian Wojciechowski

Prezes Zarządu PCF Group S.A.

Sebastian Wojciechowski jest związany z People Can Fly od 2013 r. Funkcję Prezesa Zarządu pełni do 2019 r. Wcześniej Członek Zarządu od 2013 r. i Prezes Zarządu od 2015 r. w PCF Group sp. z o.o. (poprzednika prawnego PCF Group S.A.). Większościowy akcjonariusz PCF Group S.A.

Sebastian Wojciechowski w latach 2008 – 2011 był twórcą i dyrektorem działu Digital Market w Eurozet sp. z o.o., gdzie odpowiadał za strategię cyfrową spółki. Od 1996 r. do 2007 r. był współzałożycielem, dyrektorem sprzedaży, a następnie członkiem zarządu CR Media S.A. W ramach pracy w grupie kapitałowej CR Media w latach 2000 – 2008 był wiceprezesem spółki Ad.Point sp. z o.o. zarządzającej takimi rozgłośniami radiowymi jak AntyRadio czy Radio Planeta FM. Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość. W latach 1994 – 1995 w ramach stypendium Tempus studiował na uczelniach Handelshøjskolen (Business School) w Aarhus, Dania.

rozwiń

Rada
nadzorcza

W skład Rady Nadzorczej wchodzi pięć osób, powołanych na wspólną trzyletnią kadencję, która upływa z dniem 6 listopada 2022 r.

Mikołaj Wojciechowski – Przewodniczący Rady Nadzorczej, członek Komitetu Audytu
Powołany na wspólną trzyletnią kadencję w 2019.

Mikołaj Wojciechowski w 2017 r. był Przewodniczącym Rady Nadzorczej w. PCF Group sp. z o.o. (poprzednika prawnego PCF Group S.A.). Od listopada 2019 r. pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej PCF Group S.A.

Mikołaj Wojciechowski jest adwokatem i od 2010 r. prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Warszawie. W latach 2006-2010 odbył aplikację adwokacką i pracował jako aplikant adwokacki w kancelarii adwokackiej Igora Magiery w Warszawie. W roku 2003 ukończył studia na Wydziale Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie.

Mikołaj Wojciechowski spełnia wskazane w art. 129 ust. 5 Ustawy o Biegłych Rewidentach kryteria w zakresie wiedzy i umiejętności dotyczące branży Spółki.

rozwiń

Jacek Pogonowski – niezależny Członek Rady Nadzorczej, Przewodniczący Komitetu Audytu
Powołany na wspólną trzyletnią kadencję w 2020.

Jacek Pogonowski od czerwca 2020 r. pełni funkcję członka Rady Nadzorczej PCF Group S.A.

Jacek Pogonowski prowadzi działalność gospodarczą pod firmą Usługi Konsultingowe Jacek Pogonowski. Od 2008 r. jest związany z funduszem V4C Eastern Europe (wcześniej: Baring Central European Fund), a od 2018 r. także z funduszem V4C Poland Plus, w których jest partnerem oraz pełni funkcję dyrektora. Od 1997 r. sprawował funkcję członka Zarządu Erste Investments, gdzie kierował działem fuzji i przejęć. Od 1995 r. pracował w oddziale Grupy Bank Austria w Polsce – IB Austria Financial Advisor. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Arthur Andersen w Warszawie w 1991 r. Jacek Pogonowski ukończył w 1991 r. St. John’s University w Nowym Jorku z tytułem licencjata w dziedzinie finansów. W roku 2012 ukończył kurs IESE Advanced Management Program na Uniwersytecie Navarry, a w roku 2017 na tym samym uniwersytecie kurs Become a Positive Leader to Accelerate Positive Change.

Jacek Pogonowski spełnia kryteria niezależności w rozumieniu Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW oraz Ustawy o Biegłych Rewidentach.

rozwiń

Aleksander Marcin Ferenc – niezależny Członek Rady Nadzorczej, członek Komitetu Audytu
Powołany na wspólną trzyletnią kadencję w 2020.

Aleksander Ferenc od listopada 2020 r. pełni funkcję członka Rady Nadzorczej PCF Group S.A. W latach 2016 – 2020 związany był z Bankiem Gospodarstwa Krajowego najpierw zajmując stanowisko Investment Manager w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A., a później stanowisko Head of Investment and M&A.

Wcześniej, w latach 2013 – 2015 sprawował funkcję dyrektora działu M&A w Żabka Polska sp. z o.o. W roku 2013 pracował jako dyrektor działu prywatyzacji w PKP S.A., a w latach 2012 – 2013 jako doradca w Krajowym Funduszu Kapitałowym S.A. W latach 2009 – 2012 sprawował funkcję dyrektora działu M&A w PZU S.A. Od 2007 r. do 2009 r. pracował na stanowisku zastępcy dyrektora odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i Europy Południowo-Wschodniej (SEE) w spółce Intermediate Capital Group PLC z siedzibą w Londynie. W latach 1999 – 2007 związany był z funduszem Societe Generale Asset Management Alternative Inevstments Private Equity (wcześniej Baring Corilius Private Equity oraz Baring Private Equity Partners). Od 1998 r. do 1999 r. pracował w IB Financial Advisors i Erste Investmens. Karierę zawodową rozpoczął pracując w latach 1995 – 1997 w firmie Arthur Andersen. Jest absolwentem kierunku Mechanika na Politechnice Warszawskiej (1991 r.) oraz posiada tytuł doktora uzyskany na tym samym wydziale w 1996 r. W 2006 r. uzyskał tytuł MBA na Manchester Business School (The University of Manchester). Studiował również na Katolickim Uniwersytecie Lowańskim (Katholieke Universiteit Leuven) w Belgii. Aleksander Ferenc spełnia kryteria niezależności w rozumieniu Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW oraz Ustawy o Biegłych Rewidentach.

Aleksander Ferenc spełnia wskazane w art. 129 ust. 1 Ustawy o Biegłych Rewidentach wymagania dotyczące wiedzy i umiejętności w zakresie rachunkowości lub badania sprawozdań finansowych.

rozwiń

Barbara Sobowska

Barbara Sobowska prowadzi działalność gospodarczą pod firmą MOST Partners Barbara Sobowska w ramach której zajmuje się obsługą m.in. spółek technologicznych. Od roku 2017 pełni funkcje w organach szeregu spółek handlowych.

W latach 2013 – 2016 pracowała jako prawnik w kancelarii Weil, Gotshal & Manges – Pawel Rymarz sp.k. Od 2012 r. do 2013 r. była prawnikiem kancelarii White & Case M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k., a wcześniej (w latach 2010 – 2011) prawnikiem kancelarii Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr LLP. Od 2015 r. posiada uprawnienia solicitora w Anglii i Walii, a od roku 2013 uprawnienia prawnicze (attorney at law) w stanie Nowy Jork. W 2012 r. uzyskała tytuł Master of Laws (LL.M.) na Harvard Law School. W 2010 r. ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Prawo, a w 2009 r. Program in Int’l Business Law na Brucerius Law School w Hamburgu.

Pani Barbara Sobowska nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do Spółki, nie jest wspólnikiem w spółce konkurencyjnej w stosunku do Spółki, ani nie jest członkiem organu spółki kapitałowej konkurencyjnej wobec Spółki oraz nie jest członkiem organu jakiejkolwiek innej osoby prawnej konkurencyjnej wobec Spółki. Ponadto Pani Barbara Sobowska nie została wpisana do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

rozwiń

Kuba Dudek

Kuba Dudek od 2013 roku jest związany z funduszem inwestycyjnym SpeedUp Venture Capital Group, gdzie od 2019 roku pełni rolę partnera zarządzającego. Wcześniej zajmował stanowiska menedżera inwestycyjnego i analityka, prowadząc i uczestnicząc w ponad 30 procesach inwestycyjnych oraz dezinwestycyjnych spółek technologicznych.

Karierę zawodową rozpoczynał w 2010 roku w grupie BNP Paribas, gdzie początkowo zaangażowany był w spółce Fortis Lease, a następnie w banku w dziale finansowania handlu. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, specjalizując się w Inwestycjach Kapitałowych i Strategiach Finansowych Przedsiębiorstw.

Pan Kuba Dudek nie prowadzi innej działalności konkurencyjnej w stosunku do Spółki, nie jest wspólnikiem w spółce konkurencyjnej w stosunku do Spółki, ani nie jest członkiem organu spółki kapitałowej konkurencyjnej wobec Spółki oraz nie jest członkiem organu jakiejkolwiek innej osoby prawnej konkurencyjnej wobec Spółki. Ponadto Pan Kuba Dudek nie został wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych.

rozwiń

Akcje i Akcjonariat

Akcjonariat

Akcjonariat PCF Group S.A. z siedzibą w Warszawie według stanu na dzień 30 sierpnia 2021 r.*

Akcjonariusz Liczba akcji w kapitale zakładowym (%) Liczba głosów (%)
Sebastian Wojciechowski 14.903.851 49,76 14.903.851 49,76
Bartosz Kmita 2.579.910 8,61 2.579.910 8,61
Bartosz Biełuszko 1.805.936 6,03 1.805.936 6,03
Krzysztof Dolaś 1.805.936 6,03 1.805.936 6,03
łącznie strony Porozumienia Uprawnionych Akcjonariuszy** 21.095.633 70,44 21.095.633 70,44
Pozostali akcjonariusze 8.854.593 29,56 8.854.593 29,56
Razem 29.950.226 100 29.950.226 100

* Struktura akcjonariatu jest uaktualniana na podstawie zawiadomień od akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

*Akcjonariusze Sebastian Wojciechowski, Bartosz Kmita, Bartosz Biełuszko, Krzysztof Dolaś są stroną umowy z dnia 26 czerwca 2020 r., która od dnia dopuszczenia co najmniej jednej akcji spółki PCF Group S.A. do obrotu na rynku regulowanym stanowi porozumienie, o którym mowa w art. 87 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Dywidenda

Polityka w zakresie dywidendy

Jednym z podstawowych zadań polityki zarządzania zasobami kapitałowymi Spółki jest wypłacanie akcjonariuszom dywidendy w przewidywalny sposób. W związku z tym w dniu 29 lipca 2020 r. Zarząd Spółki przyjął politykę dywidendową, zakładającą coroczne przedkładanie Walnemu Zgromadzeniu propozycji wypłaty dywidendy wraz z rekomendacją Zarządu, z zastrzeżeniem poniższych ogólnych zasad.

W odniesieniu do zysków wypracowanych za rok obrotowy 2020 i kolejne lata obrotowe Zarząd przewiduje rekomendowanie wypłaty dywidendy na poziomie od 10% do 20% zysku netto.

Przy ostatecznym ustalaniu wartości dywidendy, która będzie rekomendowana Walnemu Zgromadzeniu, Zarząd weźmie pod uwagę w szczególności perspektywy Grupy, przyszłe oczekiwane zyski, pozycję finansową Grupy oraz plany rozwoju Grupy, a także mające zastosowanie regulacje prawne.

Zarząd nie gwarantuje ani nie zapewnia w żaden sposób wielkości zysku osiągniętego przez Spółkę i jego części, która może być przeznaczona na wypłatę dywidendy. Podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy oraz wielkości wypłacanej dywidendy zależy w każdym wypadku od decyzji akcjonariuszy w ramach zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, którzy nie są związani w żaden sposób rekomendacją Zarządu.

Polityka dywidendowa podlega okresowej weryfikacji przez Zarząd Spółki.

Wszystkie akcje Spółki mają równe prawa do dywidendy (oraz zaliczki na poczet dywidendy) i uprawniają posiadaczy do udziału w zyskach Spółki z dniem ich nabycia, pod warunkiem podjęcia przez Walne Zgromadzenie uchwały o podziale zysku (lub odpowiednio, w przypadku zaliczki na poczet dywidendy, uchwał Zarządu i Rady Nadzorczej) i ustaleniu dnia wypłaty dywidendy jako daty przypadającej po dacie nabycia akcji.

Historia wypłat dywidendy przez Spółkę

Rok obrotowy, za który wypłacono dywidendę Zysk netto Spółki dostępny do podziału Wypłacona dywidenda (PLN) Dywidenda na akcję (PLN) Data Walnego Zgromadzenia Dzień dywidendy Dzień wypłaty dywidendy
2020 29.095.746,74 5.616.877,28 0,19 22/6/2021 30/6/2021 8/7/2021
2019 2.235.443,13(1) 9/23/2020
2018 14.688.200,09(2) 5.000.000,00 454,55 6/28/2019 6/28/2019 8/9/2019
2017 15.035.779,30(2) 6/19/2018
2016 4.561.970,61(2) 6/22/2017
2015 2.820.131,77(2) 6/15/2016

(1) Zysk netto Spółki wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki sporządzonym zgodnie z MSSF.

(2) Zysk netto Spółki wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Spółki sporządzonym zgodnie z zasadami rachunkowości określonymi w Ustawie o Rachunkowości oraz regulacjach wydanych na jej podstawie (tj. Polskimi Standardami Rachunkowości).

PCF Group S.A. powstała z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą PCF Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie w spółkę akcyjną PCF Group Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. PCF Group S.A. została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 6 listopada 2019 r.

Kalendarium

Wydarzenia

24.05.2021

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
Extraordinary General Meeting

28.05.2021

Skonsolidowany raport kwartalny za I kwartał 2021 roku
Consolidated quarterly report for the first quarter of 2021

29.09.2021

Skonsolidowany raport półroczny za I półrocze 2021 roku
Consolidated report for the first half of 2021

29.11.2021

Skonsolidowany raport kwartalny za III kwartał 2021 roku
Consolidated quarterly report for the third quarter of 2021

Okresy Zamknięte

Zgodnie z art. 19 ust. 11 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 roku w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE „(…) osoba pełniąca obowiązki zarządcze u emitenta nie może dokonywać żadnych transakcji na swój rachunek ani na rachunek strony trzeciej, bezpośrednio lub pośrednio, dotyczących akcji lub instrumentów dłużnych emitenta, lub instrumentów pochodnych lub innych związanych z nimi instrumentów finansowych, przez okres zamknięty 30 dni kalendarzowych przed ogłoszeniem śródrocznego raportu finansowego lub sprawozdania na koniec roku rozliczeniowego, które emitent ma obowiązek podać do wiadomości publicznej (…)”. Zgodnie z powołanym przepisem, osoby pełniące obowiązki zarządcze w PCF Group S.A. obowiązują w 2021 roku następujące okresy zamknięte w związku z ogłoszeniem raportów okresowych Spółki:

 • 27 marca 2021 roku włącznie – 26 kwietnia 2021 roku włącznie – okres zamknięty
  związany z publikacją jednostkowego i skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 rok
 • 28 kwietnia 2021 roku włącznie – 28 maja 2021 roku włącznie – okres zamknięty
  związany z publikacją skonsolidowanego raportu kwartalnego za I kwartał 2021 roku
 • 30 sierpnia 2021 roku włącznie – 29 września 2021 roku włącznie – okres zamknięty
  związany z publikacją skonsolidowanego raportu półrocznego za I półrocze 2021 roku
 • 30 października 2021 roku włącznie – 29 listopada 2021 roku włącznie – okres zamknięty związany z publikacją skonsolidowanego raportu kwartalnego za III kwartał 2021 roku

Raporty

Bieżące

30.08.2021

Raport bieżący nr 42_2021
Informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze
Information on managers’ transactions

Raport bieżący nr 41_2021
Informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze_zmiana
Information on managers’ transactions – amendment

Załącznik do RB_41_2021_Powiadomienie o transakcji wskazane w w art. 19 ust. 1 Rozporządzenia MAR
Attachment to the CR No. 41_2021_Notification of transaction referred to in Article 19(1) of the MAR

Załącznik do RB_39_2021_Powiadomienie o transakcji

05.08.2021

Raport bieżący nr 37_2021
Komunikat KDPW ws. rejestracji akcji serii D

03.08.2021

Raport bieżący nr 35_2021
Warunkowa rejestracja akcji serii D w KDPW

Załącznik do RB 34_2021

Załącznik do RB 33_2021

01.07.2021

Raport bieżący nr 32_2021
Rejestracja zmian statutu PCF Group S.A

22.06.2021

Raport Bieżący nr 31_2021
Sprostowanie Raportu Bieżącego 29_2021

Raport bieżący nr 29_2021
Wykaz akcjonariuszy na ZWZ 22.06.2021

Raport bieżący nr 28_2021
Uchwały podjęte na ZWZ 22.06.2021

10.06.2021

Raport bieżący nr 27_2021
Zakończenie subskrypcji Akcji Serii D

31.05.2021

Raport bieżący nr 26_2021
Zawarcie umowy objęcia akcji serii D

Załącznik do Raportu bieżącego nr_25_2021_Sprawozdanie Rady Nadzorczej z wyników oceny badania sprawozdań finansowych

Attachment to the Current report no. 25/2021_Report of the Supervisory Board on the assessment of financial statements

Załącznik do Raportu bieżącego nr_25_2021_Sprawozdanie Rady Nadzorczej i Komitetu Audytu z działalności

Attachment to current report no. 25_2021_Report of the Supervisory Board and Audit Committee on their activities

24.05.2021

Raport bieżący nr 23_2021
Wykaz akcjonariuszy na NWZ w dniu 24_05_2021

Raport bieżący nr 22_2021
Uchwały podjęte na NWZ 24_05_2021

Raport bieżący_17_2021
Sprostowanie RB nr 15_2021

Załącznik do Raportu bieżącego nr_16_Ogłoszenie Zarządu o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Attachment to the current report no. 16_Notice of Extraordinary General Meeting

Załącznik do Raportu bieżącego nr_16_Opinia Zarządu w sprawie wyłączenia prawa poboru

Attachment to the current report no. 16_Opinion of the Management Board regarding the exclusion of the preemptive rights

Załącznik do Raportu bieżącego nr_16_Opinia Zarządu w sprawie wyłączenia prawa poboru – kapitał docelowy

Attachment to the current report no. 16_Opinion of the Management Board regarding the exclusion of the preemptive rights – authorized capital

Raport bieżący_nr_15_2021
Zawarcie umowy inwestycyjnej.

Raport bieżący_nr_14_2021

02.02.2021

Raport bieżący nr 8_2021
Komunikat KDPW ws. rejestracji akcji serii B.

14.01.2021

Raport bieżący nr 2_2021
Wskazanie członków Rady Nadzorczej jako powołanych w wykonaniu uprawnienia osobistego Grupy Uprawnionych Akcjonariuszy

06.01.2021

Raport bieżący nr 1 2021
Przesunięcie daty premiery gry Outriders_

Raport bieżący nr 2_2020
Rejestracja akcji i PDA przez KDPW

Raport bieżący nr 1_2020
Przydzielenie dostepu do ESPI

EBI

Okresowe

2020

List do Akcjonariuszy

Letter to Shareholders

Sprawozdanie niezależnego biegłego rewidenta z badania rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego_2020

Independent Auditor’s Report on Annual Consolidated Financial Statements_2020

Walne zgromadzenie

Zwyczajne Walne Zgromadzenie, 22 czerwca 2021 r.
Annual General Meeting, June 22, 2021.

Ogłoszenie Zarządu o zwołaniu ZWZ
Notice of AGM

Projekty uchwał ZWZ
Draft AGM resolutions

Sprawozdanie Rady Nadzorczej z wyników oceny badania sprawozdań finansowych
Report of the Supervisory Board on the assessment of financial statements

Sprawozdanie Rady Nadzorczej i Komitetu Audytu z działalności
Report of the Supervisory Board and Audit Committee on their activities

Sprawozdanie o wynagrodzeniach za lata 2019 i 2020
Report on remunerations in 2019 and 2020

PCFG RAP sprawozdanie o wynagrodzeniach

Uchwały Rady Nadzorczej_ZWZ
Supervisory Board resolutions_AGM

Wniosek Zarządu_podział zysku 2020
Management Board proposal on distribution of profit 2020

Pełnomocnictwo do udziału w Zgromadzeniu
Power of attorney to participate at the AGM

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, 24 maja 2021 r.
Extraordinary General Meeting, May 24, 2021.

Ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Notice of Extraordinary General Meeting

Projekty uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie
Draft Resolutions for the Extraordinary General Meeting

Opinia Zarządu w sprawie uzasadnienia pozbawienia wszystkich akcjonariuszy w całości prawa poboru akcji serii D
Opinion of the Management Board substantiating the exclusion of preemptive rights of all shareholders with respect to Series D shares

Opinia Zarządu uzasadniająca powody upoważnienia Zarządu do wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Spółki w ramach kapitału docelowego
Opinion of the Management Board setting out the reasons for authorizing the Management Board to exclude preemptive rights of the Company’s current shareholders within limits of the authorized capital

Pełnomocnictwo do udziału w Zgromadzeniu
Power of attorney to participate at the GSM

Uchwały Rady Nadzorczej dot. spraw wprowadzonych do porządku obrad NWZ
Resolutions of the Supervisory Board on the items of the EGM agenda

Ład korporacyjny

Dokumenty korporacyjne

Dobre praktyki

Oświadczenie dotyczące polityki różnorodności

Spółka nie opracowała sformalizowanej polityki różnorodności. Spółka zatrudnia osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe nie różnicując wieku lub płci. Przy wyborze kandydatów na członków organów nadzorujących i zarządzających, organy do tego uprawnione kierują się interesem Spółki i jej akcjonariuszy, biorąc pod uwagę odpowiednie kwalifikacje kandydatów, ich umiejętności i doświadczenie. Z uwagi na specyfikę działalności Spółki, jej rozmiar i konieczność pozyskiwania współpracowników posiadających specjalistyczną wiedzę, dla Spółki decydującym kryterium przy wyborze współpracowników pozostają ich kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe, bez względu na kryteria pozamerytoryczne, takie jak wiek czy płeć. Członkowie władz i kadry kierowniczej wyższego szczebla Spółki dobierani są w taki sposób, aby zapewnić odpowiednie wykształcenie, kwalifikacje i doświadczenie, w celu zapewnienia Spółce możliwości korzystania z wiedzy i doświadczenia we wszystkich obszarach funkcjonowania Spółki. Jednocześnie ze względu na dynamiczny rozwój Spółki, w ocenie Spółki ujęcie zasad zarządzania różnorodnością w ramach sformalizowanej polityki mogłoby ograniczać Spółkę w pozyskiwaniu osób o kompetencjach niezbędnych w danym momencie jej działalności.

Oświadczenia dotyczące stosowania zasad ładu korporacyjnego

Informacja o stanie stosowania Dobrych Praktyk 2021 

Oświadczenie o stosowaniu ładu korporacyjnego z rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2020
Corporate governance statement for the financial year ended 31 December 2020

Informacja na temat stanu stosowania przez spółkę rekomendacji i zasad zawartych w Zbiorze Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016

Schemat podziału zadań i odpowiedzialności

Transakcje z podmiotami powiązanymi

Brak informacji na temat transakcji z podmiotami powiązanymi.

Kontakt

Mateusz Kirstein
+48 22 455 65 21
ir@peoplecanfly.com

Please enter your birth date to continue
x